Bilişim-Eğitim-TeknolojiYorum Yapılmamış

default thumbnail

Aslında hepimiz kullanıcı olarak bazen reklam içerikli internet sitelerini ziyaret ettiğimizde, reklamların varlığından rahatsızlık duyarız. Hele ki şöyle güzel mi güzel, çok beğendiğimiz bir filmi izleyeceksek! Tam filmin en güzel yerinde birden araya giren reklam hepimizin neşesini kaçırır değil mi?

Reklamlar Neden Var?

Çoğu internet sitesinde yer alan reklamlar, aslında o site sahibine gelir getirmek amacıyla yayınlanır. Bunların bir kısmı da satış ortaklığı sonucu kurulur. Bazı pazarlama şirketleri ile anlaşmaya varan site sahipleri, ilgili pazarlama şirketlerinin reklamlarını sitede yayınlama karşılığında hem kendisi getiri sağlayacak, hem de diğer şirket piyasadaki varlığını herkese hissettirecek, daha çok yüzlere ulaşacaktır. Kısacası; bir sitede reklam görüyorsanız bunun tek nedeni site sahibinin para kazanmak istemesinden dolayıdır. Bunun farklı bir izahı bulunmamaktadır.

Kurtarıcı Eklentiniz Adblock

Adından da anlaşılacağı üzere reklam engelleyici eklentisi bugün her tarayıcı için var olan bir eklentidir. Bu eklentiyi web tarayıcılarınızın mağazalarından bulabilirsiniz. Tarayıcınıza bu eklentiyi ekledikten sonra sizlerde göreceksiniz ki, başımıza musallat olan bu reklamlar artık karşımıza çıkmayacaktır. Özellikle Youtube de size büyük bir kolaylık sağlayacak, şarkı dinlerken, bir video klip veya film izlerken karşınıza artık hiçbir şekilde reklam çıkmayacaktır. Bugün hemen her tarayıcı bu eklentiyi destekliyor. Bunlardan bazıları Microsoft Edge, Firefox ve Google Chrome’dur.

Yorum yapan ilk sen ol.

Bir yorum ekle

hamile giyim enpara giriş